Экспертно

Британія визнала Голодомор геноцидом українців

Читать на русском

Британія визнала Голодомор геноцидом українців

Британія визнала Голодомор геноцидом українців

Парламент Великобританії ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. У четвер, 25 травня, відповідне рішення одноголосно було ухвалено Палатою громад.

Про це пише ВВС.

Відповідну резолюцію у Палаті громад представляла депутат Консервативної партії Полін Летхем. Вона нагадала, що голод в Україні на початку 30-х років був штучним. Його викликали примусовий відбір врожаїв в українських селян.

Крім цього, вона провела паралелі із сьогоднішньою ситуацією в Україні – коли Росія викрадає українське зерно на окупованих українських територіях.

"Саме тому ми маємо запевнити українську владу та міжнародний правопорядок, що Великобританія — принаймні британський парламент — не ігноруватиме військових злочинів і злочинів проти людяності", — заявила Летхем.

Зазначимо, що британські депутати підтримали необхідність визнання Голодомору геноцидом. Вони вважають це виявом солідарності з українським народом та сигналом, що голод не можна використовувати як засіб ведення війни.

Голодомор в Україні (1932-1933)

У 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду було здійснено акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР.

28 листопада 2006 року Верховна рада України ухвалила закон

"Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", що трактує події 1932-1933 років як геноцид українського народу.

Понад 20 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу.