Экспертно

"Слуги народу" пропонують передати 53 мільярди на відновлення міністерству Кубракова

кубраков

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону 8399 про збільшення витрат держбюджету на 5,5 млрд₴

Об этом сообщает Новости РУ


Як повідомила очільниця Комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа ("Слуга народу", проєкт може стати першими змінами до бюджету в цьому році.

Зокрема, документ пропонує виділити кошти на Мінвідновлення, передати йому розпорядників та бюджетні програми Мінрегіону та Мінінфраструктури, а також передати Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (52,5 млрд грн) від Мінфіну до Мінвідновлення.

Крім того, проєкт закону передбачає збільшення витрат бюджету на 5,5 млрд, а саме:

  • 1,35 млрд грн – нова бюджетна програма на реконструкцію та/або модернізацію трьох лікарень (Охматдит, університетська клініка у Києві та реабілітаційний центр у Львові) – коштом кредиту від уряду Австрії,
  • 1,12 млрд грн – на програму відбудови мостів (кредит уряду Великої Британії),
  • 1,28 млрд грн – на гранти для малого та мікро-бізнесу зі сфери переробки (за рахунок повернення до державного бюджету коштів від Фонду безробіття).
  • 1,094 млрд грн – на облаштування пунктів пропуску (кредит уряду Польщі),
  • 365,7 млн грн – Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (грант Світового банку),
  • 285 млн грн – на закупівлю безпілотників для моніторингу державного кордону (кредит уряду Польщі),
  • 80 млн грн – на закупівлю спецобладнання для лікарень (грант уряду Японії).

Як наголосила Підласа, усі кредитні і грантові угоди вже підписані, погоджені та частково виділені, а відтак, йдеться лише про їх розподіл, а не про збільшення боргового навантаження.

Як повідомлялося, 1 грудня 2022 року Верховна Рада призначила Олександра Кубракова на посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Для цього Міністерство розвитку громад та територій об’єднали з Міністерством інфраструктури.

13 січня Кабінет міністрів створив Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури на базі "Укравтодору", воно знаходиться у підпорядкування об’єднаного міністерства.

Источник: Русский слон