Экспертно

Єврокомісія погодила зміни до контрактів Угорщини на будівництво нових блоків АЕС з "Росатомом",

лавров,сійярто

Угорщина отримала схвалення Європейської комісії для внесення змін до контрактів на будівництво нових реакторів на АЕС у Пакші, укладених дев’ять років тому з " Росатомом ".

Про це заяви міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Reuters.

"Вчора ми отримали "зелене світло" від Європейської комісії. Комісія схвалила зміни контрактів щодо нових реакторів, які будуть побудовані в Пакші, як щодо контракту на будівництво, так і щодо контракту на фінансування", – сказав Сійярто.

Угорщина підписала угоду з "Росатомом" вартістю 12,5 мільярда євро на будівництво двох реакторів потужністю 1,2 гігават кожен у 2014 році.

Сійярто зазначив, що угоди 2014 року "дещо застаріли" через зміни в правовому, технічному та фізичному середовищі, не повідомляючи подробиць.

Читайте також: Угорщина знайшла нову причину для блокування санкцій ЄС проти Росії

Як повідомлялося, у квітні Сіярто за результатами візиту до Москви заявив, що Угорщина домовилася з Росією про внесення змін до угоди про розширення атомної електростанції "Пакш", включаючи деталі фінансування, які "гарантують реалізацію" проєкту.

Нагадаймо, у серпні минулого року Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на проєкт "Пакш ІІ" з розширення атомної електростанції "Пакш", яким займатиметься російська держкорпорація "Росатом". Вартість будівництва оцінюється у 12,5 млрд євро, 10 млрд євро з них профінансує Росія.

Своєю чергою, Будапешт обіцяє блокувати нові енергетичні санкції проти РФ.